Anasayfa / Genel / Bitcoin (BTC) Fiyatları

Bitcoin (BTC) Fiyatları

Bitcoin (BTC) Fiyatları, Ekonomik ve finansal hizmetler sektöründe bir yenilik olarak ortaya çıkan Blockhain teknolojisi birçok farklı alanda kullanılmaya başlanmıştır. Bunun en fazla kullanıldığı alanlar arasında da sanal paralar gelir. Bu kapsamda Blockhain teknolojisini kullanarak işlemlerini gerçekleştiren Bitcoin piyasaya 2008 yılında sürülmüştür. Piyasada var olmasından sonra birçok farklı yatırımcı Bitcoin satın alarak bunu hem bir yatırım aracı olarak kullanmaya başlamış, hem de farklı alanlarda ödeme yöntemi olarak tercih etmiştir.

Bitcoin Nedir?

Sanal para sistemi olarak küresel sistemde yer alan güvensizlik ve olumsuzluğa karşı olarak üretilmiştir. Genelde piyasada takas olarak kullanılsa da her geçen gün diğer alanlarda da kendisine geniş bir kullanım alanı elde etmiştir. Özellikle insanlar tarafından kullanılan Bitcoin temel olarak uçtan uca bir ödeme yöntemi olarak tasarlanmıştır. Bu kapsamda insanlar farklı bir ödeme yöntemi olarak Bitcoini tercih etmeye başlamıştır. Kendisine özel kod ile başlanan bu para birimi açık kod sistemine göre çalışmalarını sürdürür. Her bir bitcoin için kendisine özel bir şifreleme kodu ile erişim sağlamak mümkün hale gelmiştir.

BTC Fiyatlarının İncelenmesi

Piyasada kendisine özel olarak alışveriş ve takas yöntemlerinde kullanılan Bitcoin her geçen gün yükseliş içerisindedir. Piyasada var olma mücadelesine ilk çıktığı zaman 1 Dolar tam olarak 1.3 BTC denk olarak tasarlanmıştır. Bu fiyat arz ve talebe göre artış veya düşüş içerisine girmiştir. Ortalama 10 yıldır piyasada bulunan Bitcoin her geçen yıl sürekli olarak artış içerisine girmiştir. 2017 yılı Aralık ayında 1 BTC fiyatı tam olarak 20 bin dolara dayanmıştır. Bu noktadan sonra ise piyasada yer alan bazı haberlerden dolayı etkilenerek 2018 şubat ayında 6000 dolar seviyelerine kadar gerilemiştir. Şu anda piyasada fiyatı 11 bin dolar civarında dolaşmaya devam ediyor.

Nereden BTC Alınır?

Birçok farklı alan üzerinden BTC alımı yapmak mümkündür. İster bu alanda üretilen ve güvenilirliği kendisine göre ispatlanmış olan BTC cüzdanlarının içerisinde saklanabilir. Bunun yanı sıra dünya çapında hizmetlerini sürdüren bazı kripto para piyasasından da temin edilmesi mümkündür. Piyasada kolay ve hızlı bir şekilde bulunarak satın alınan BTC kısa vadede ciddi bir yatırım aracı olarak görülüyor. Kendi piyasasında ortaya çıkan ve yatırımcıyı olumsuz olarak etkileyen haberlerden etkilenen BTC zaman zaman düşüş içerisine girse de ilk çıktığı andan hesaplanırsa yatırımcısına ciddi miktarda bir servet kazandırmıştır. Bu noktada bilgi edinilmesi her zaman doğru bir tercih olur.

 

Bitcoin (BTC) Fiyatları sayfası 16/08/2018 17:08:54 tarihinde 58233 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri