Anasayfa / Genel / Bedelli Askerlik Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Bedelli Askerlik Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Bedelli Askerlik Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır, Bedelli askerlik kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler, bedelli askerlik kredi başvurusu nasıl yapılır diye merak etmektedir. İşte bedelli askerlik kredisi için başvuru şartları, faiz oranları ve hesaplama detayları.

2018 yılında bedelli askerlik yapmak isteyen kişiler 15.000 TL yatırdıktan sonra, askerlik görevini tamamlamış sayılacak. Bu haberimizde bedelli askerlik kredisi başvurusu ve başvuru şartları hakkında genel bilgiler ile bedelli kredisi hesaplama detaylarını sizlere sunduk. Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi devlet bankalarının yanı sıra Akbank, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi, Odeabank, ING Bank gibi bankalar 48 aya varan vadelerle bedelli kredisi verirken; Fibabanka 36 aya varan vadeler ile bedelli askerlik kredisi vermektedir. Tercih ettiğiniz bankanın başvuru şartları aşağıda yer almaktadır.

BEDELLİ ASKERLİK KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

2018 yılında bedelli askerlik yapmak isteyen on binlerce kişi şimdiden başvuru şartlarını ve detaylarını merak etmektedir. Yaş sınırı 25, ücreti ise 15.000 TL olarak açıklanan bedelli askerlik başvurusunu e-devlet sistemi (https://giris.turkiye.gov.tr) üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bedelli askerlikten yararlanan kişilerin 25 gün askerlik hizmetini yapması da zorunludur. İlk olarak e-devlet sistemi üzerinden başvuruyu tamamladıktan sonra Milli Savunma Bakanlığı’nın belirlediği İBAN numaralı banka hesabına 15.000 TL’yi yatırarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bedelli askerlik hizmetini yapabilmek için hükümetin aradığı şartlar 25 yaş üstü olunması ve 15.000 TL’nin nakit olarak yatırılması gerekmektedir. Bankaların bedelli askerlik için henüz bir kredi kampanyası bulunmamaktadır ancak bankalar askerlik hizmetini bedelli olarak yapmak isteyenlere “ihtiyaç kredisi” vermektedir. İhtiyaç kredilerinde ise bankaların genel olarak aradığı şartlar aşağıda yer almaktadır;

– Kredi notunun 1300 üzerinde olması,
– Kara listede yer almamak,
– Daha önceki kredi borçlarının ödemelerini düzenli yapmak,
– Düzenli gelirinin bulunması,
– Kredi limitinin yeterli olması,
– Kredi sicilinin düzgün olması.

Bedelli Askerlik Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bedelli askerlik kullanabilmeniz için yukarıda yer alan ihtiyaç kredisi şartlarını tamamlıyor olmanız gerekmektedir. Belirlediğiniz bir bankanın şubesine giderek ihtiyaç kredisi kullanıp kullanamayacağınızı öğrenebilirsiniz. İlk olarak kredi başvurusu yapın ve bankalarla bedelli askerlik için kredi kullanmak istediğinizi belirtin. Eğer bankalar 15.000 TL veya sizin istediğiniz bir rakamda krediyi onaylarsa bu durumda e-devlete girdikten sonra e-devlet üzerinden bedelli askerlik başvurusu yaparak parayı Milli Savunma Bakanlığı’nın hesabına transfer edebilirsiniz. Yukarıda yer alan ihtiyaç kredisi şartları genel olarak çoğu banka tarafından geçerli kabul edilmektedir. Ayrıca bazı büyük bankaların dışında müşteri potansiyeli düşük, ismi çok duyulmayan bankalar kredi notu düşük olanlara da kredi verebilmektedir. 

 

Bedelli Askerlik Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır sayfası 17/10/2018 1:02:23 tarihinde 30552 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı