Akbank Konut Kredisi Hesaplama

25/02/2018 21:20:30 – 21379

Akbankası konut kredisi

Akbankası konut kredisi için oluşturulmuş bu özel konut kredisi hesaplama ve sorgulama sayfası ile Akbankası ev kredisi ürünlerinin hepsini bir arada bulabilir ve karşılaştırabilirsiniz. Hayalini kurduğunuz evi alabilmek için Akbankası kredi ürünlerinden en uygun ev kredisi alternatiflerini ve en düşük faiz oranlarını kolay ve hızlı bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

Akbankası ev kredisi / konut kredisi / mortgage kredi seçenekleri arasından bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun konut kredisi seçeneğine ulaşmak için kredi hesaplama işlemi, kredi faizi hesaplama işlemi gibi işlemlerinizi yapabilir, aradığınız kredi tutarı ve faiz oranı çerçevesinde karşılaştırma yapabilirsiniz. Faiz oranı indirimli veya dosya masrafsız kredi gibi çeşitli kredi kampanyaları ve kredi fırsatları hakkında güncel ürün, maliyet tablosu ve geri ödeme planı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

“İpotek teminatlı konut kredisi”ne Mortgage denilmektedir bir konutu satın almaları için konut üzerine ipotek koyularak kullandırılan ve vergi avantajı sağlayan bir finansman şeklidir.


Konut kredisi başvuruları bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. Bankalarca istenilen ortak belgeler ise;

  • Kimlik
  • İkâmetgah belgesi
  • Tüketicinin adına kayıtlı bir fatura
  • Gelir durumunu gösterir bir belge veya belgeler
  • Satın alacağı gayrimenkule ait tapu fotokopisi gibi.

Akbank konut kredisi vadesi 12 ay ile 120 ay arasındadır. Çekeceğiniz kredi alacağınız evin %80’ini karşılamaktadır. Kredi çekerken kredi skor puanınız önemlidir.

Aşağıdaki Akbank konut kredisi hesaplama motoru ile faiz oranlarını ve aylık ödemenizi hesaplayabilirsiniz.

İhtiyac Kredisi
Konut Kredisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir