30 bin lira ihtiyaç kredisi

30 Bin Lira İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi, bankalar tarafından belirli koşullarla verilen kredilerden biridir. Günümüzde son derece yaygın olan bu kredi ile ilgili merak edilen birçok detay bulunmaktadır. İhtiyaç kredisini alabilmek için hangi şartların olduğu, hangi belgelerin gerekli olduğu ve tutarlarının ne kadar olduğu ya da olabileceği merak edilen sorular arasındadır.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisinin tam olarak ne olduğu merak edilmektedir. Bu kredi özetle, kısa vadeli ve düşük tutarlı ihtiyaçların karşılanabilmesi amacıyla talep edilen, düşük tutarlı bir kredi türüdür. Tutarları ise net değildir. Yani, kişiden kişiye, bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. 30 bin lira ihtiyaç kredisi olabildiği gibi 35 bin liraya ya da 5 bin liraya da olabilmektedir.

İhtiyaç Kredisi Almak İçin Gerekli Koşullar

Bankalar tarafından verilen ihtiyaç kredisinin alınabilmesi için belirli bir prosedür bulunmaktadır. Gerekli koşulları sağlayan kişiler krediden yararlanabilmektedir. Peki, ihtiyaç kredisi almak için gerekli olan şartlar nelerdir?

  • Krediyi almak için başvuruda bulunan kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.
  • Bankaya bir gelir kaynağının gösterilmesi ve bu kaynağın belgelenmesi gerekmektedir. Bunun içinse, SSK kaydınızın olması ya da vergi levhası olan bir şirketin sahibi olmanız gerekmektedir. Çünkü bankadan onay alabilmeniz için levhada kârın gözükmesi ya da SSK kaydınızın son iş yerinizde 3 ay dolmuş olması gerekmektedir.
  • Kredi notunuzun iyi durumda olması gerekmektedir.
  • Konut kredisi dışında, maksimum 48 ay vade talep etmeniz gerekmektedir.

İhtiyaç Kredisi Çekmek

İhtiyaç kredisinden yararlanmak için gerekli koşulları sağlıyorsanız ve gerekli olan belgeleri de hazırladıysanız, aksi bir durum oluşmadıkça banka talebinizi reddetmeyecektir. Günümüzde teknoloji büyük bir gelişme göstermiş olduğundan, krediye başvuru internet üzerinden ya da bankaların mobil uygulamaları üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir.

 

 

İhtiyac Kredisi
Konut Kredisi

 

25/02/2018 9:22:28 – 15025

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir