Anasayfa / Genel / 1000 lira ihtiyaç kredisi

1000 lira ihtiyaç kredisi

1000 Lira İhtiyaç Kredisi

Günümüzde insanlar acil para ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla en güvenli ve hızlı yol olan ihtiyaç kredilerine başvurmaktadırlar. 1000 lira ihtiyaç kredisi çekilebilecek en az ihtiyaç kredisi miktarıdır. Ve bu meblağ genellikle küçük ve acil ihtiyaçlar için kullanılan bir miktardır.

 

İhtiyaç kredilerinin genel mantığı acil ve hesapta olmayan ihtiyaçlarınız için acil nakit girdisinin sağlanmasıdır. İhtiyaç kredisi; ev kredisi ya da taşıt kredisine göre faiz oranı daha yüksek olmaktadır. Özellikle ev kredilerine göre faiz oranları hayli yüksek olmaktadır. Bunun ana nedeni de diğer kredi türlerinde kredisin ödenememesi riskine karsı ev ve arabaların ipotek altına alınabilirken ihtiyaç kredilerinin ödenememesi durumunda tek yok ödemeyen kişiden paranın icra yoluyla istenmesidir. Ki bu süreç hem uzun hem de oldukça sorunlu işlemektedir. Riski en aza indirmek içinfaiz oranları belirli bir miktar daha fazla belirlenmektedir.

İhtiyaç Kredisi Faizleri

İhtiyaç kredisi faizleri ise bankanın genel ihtiyaç kredisi faiz oranlarına, ülkenin ekonomik göstergelerine ve ihtiyaç kredisinin vadesine göre değişmektedir. Vade ne kadar uzarsa ihtiyaç kredisi faiz oranları da artmaktadır. 5000 TL’ye kadar olan ihtiyaç kredisi ihtiyaçlarının olanaklar dâhilinde 12 ay ve daha az vadede ödenmesi tüketicinin faydasına olacaktır.

Çünkü bankaların belirttiği ihtiyaç kredileri faizleri 12 ay vadeden sonra belirli periyot aralığında artış göstermektedir. Daha fazla faiz ödemesi yapılmaması için en ideal olanı 12 ay ve daha az vadeli ihtiyaç kredilerinin çekilmesidir.

İhtiyaç Kredisi Vadeleri

İhtiyaç kredisi vade oranlarında en maksimum vade yasalarca belirlenmiş olan 48 ay vadeli ihtiyaç kredileridir. Bankalar yasal olarak bu vade zamanına uymakla yükümlüdürler. Normalde 36 ay olan en uzun ihtiyaç kredisi vade oranı tüketicilerin istekleri doğrultusunda yapılan en son düzenleme 48 ay vade olarak düzenlenmiştir.

İhtiyaç kredisi vadeleri en alt vade oranında herhangi bir zorunluluk bulunmamaktadır. 3 aydan başlayan vadeler 48 aya kadar uzamaktadır. Tabi uzun vadeli krediler için en mantıklı olanı yüksek meblağlarda ihtiyaç kredisi çekilmek istenmesidir. Düşük miktarlı ihtiyaç kredilerinde 12 aya kadar olan vadeler maliyet anlamında da en uygun vade oranlarıdır.

 

İhtiyac Kredisi
Konut Kredisi

 

1000 lira ihtiyaç kredisi sayfası 16/08/2018 20:00:31 tarihinde 69631 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri